Latviski
Русский
English
 Par Mani 

Ko citi teiks par tevi, ja tu pats neko nevari pateikt par sevi? / Prutkovs.

Mani sauc Vika Safronova, un es izveidoju pati visu ko Jūs varat redzēt manā saitā: rotas un pērles no stikla un plastikas.

  Es dzīvoju Rīgā kopā ar manu brīnumaino vīru un mūsu dēlu Ilju. Mums ir vēl divas kaķenes Masjanja un Sima.
Kopš bērnības ar aizraujos ar dažāda veida daiļradi.
Atceros, ka bērnudārza mēs veidojam kaut ko no plastilīna. Es izveidoju pāvu un biju satriekta, ka varu rādīt tādas smukas lietas. Visi grupā, ieskaitot audzinātāju arī bija sajūsmā. Talāk es aizraujos ar šūšanu un dažāda veida rokdarbiem. Pat gribēju pēc skolas iet mācīties apģērba modelēšanu un dizainu. Bet tolaik šī profesija nelikās praktiska un es gāju mācīties LU ražošanas vadības specialitāti. Visa mana iepriekšējā darba pieredze bija saistīta ar administratīvo darbu ofisā. Taču 2006.gada pavasarī es nolēmu daudz ko izmainīt savā dzīvē un sākt apgūt jauno profesiju.

  Sācies viss 2004.gadā decembrī, kad es pierakstījos rotu veidošanas bāzes studiju programmā. Jāsaka ka es biju grūtniecības pēdējā mēnesī, un pa cik tīri fiziski sēdēt ilgi uz vietas bija ļoti grūti, līdz dēla piedzimšanas dienai es maz ko paspēju rādīt, un kad Ilja piedzima, tad manam jaunam hobijam laika vispār vairs nebija. Taču manī iekšā veidojas veseli krājumi ar idejām un iecerēm. Dažreiz lai izkaist garu, es sēdēju uz soliņa (vasaras laikā) un taisīju rotas, kamēr mans dēls mierīgi gulēja savos ratiņos. Tā bija laba izeja, jo citādi mājās jaunām māmiņām vienmēr ir daudz citas lietas ko darīt.

  Bet idejas rādījās un pilnveidojas, gribējās kaut kādas neiedomājamas pērles saviem darbiem, un tad es uzzināju ka pastāv iespēja veidot pērles pašam no speciālas plastikas masas. Tas bija lielisks ieguvums, jo jebkurai tavai idejai ir vienkāršs risinājums. Visu ko es maku tagad veidot no plastikas masas, es iemācījos pati, lasot grāmatas un saites internetā. 2005.gada novembrī es pirmo reizi pamēģināju izveidot savas pērles no plastiskas masas. Rezultāts mani iedvesmoja uz turpmākiem varoņdarbiem un eksperimentiem ar šo materiālu.

  Tajā brīdī stikla pērļu veidošana likās absolūti neiespējama un ļoti svešā ideja. Pat smieklīgi ir stāstīt? Bet likās, ka stikla pērļu izgatavošanas tehnoloģijas ir tik neizpaužamas un slepenas, ka pat nav cerības kādreiz pieskarties tām. Es varēju tikai ar labpatiku noskatīties uz Amerikas mākslinieku saitiem un pērlēm īstiem mākslas darbiem, un pat nesapņoju
kaut gan meloju, ļoti sapņoju un cerēju

  Liels stimuls profesijas maiņas lēmumam bija neliels konkurss, kurā mans darbs 'Okeāns' ieņēma pirmo vietu vienā no vairākām nominācijām. Jūs varat ieraudzīt šo darbu Izstādē! Pēc šī fakta es nevarēju mierīgi gulēt veselas trīs naktis, kamēr neatzinos pati sev, ka esmu MĀKSLINIEKS. Kaut gan es apzinos, ka man daudz un daudz jāmācās un jāapgust, kamēr es būšu atzīta par tādu citu cilvēku domās.

  2006.gada sākumā es uzduros vienas angļu mākslinieces Emma Ralph saitam , kura taisa pērles gan no plastiskas masas gan no stikla. Šis fakts iedeva man papildus pārliecības un stimulu doties uz priekšu. Tiesa gan, viss bija diezgan sarežģīti ar to, ka Rīgā neko nevar nopirkt šī amata realizēšanai. Iesākumam es nopirku grāmatu, lai saprastu vai es to varēšu vai nē! Un grāmata mani iedvesmoja turpināt iecerēto. Es sāku meklēt, kur es varu atrast izejvielas, un par savu laimi uzduros Lauras saitam. Laura ir brīnišķīgs cilvēks un ļoti apdāvināta māksliniece, viņa nodrošināja mani ar dažiem stikla stieņišiem un 25.martā es uztaisīju savas pirmās stikla pērles

  Esmu ļoti laimīga, jo tagad es varu taisīt tas ne tikai savos sapņos, bet realitātē. Un galvenā doma ir, ka es jūtu, ka šis ir mans īstais amats un es gribu un varu to darīt, līdz ar to es nolēmu neatgriezties iepriekšējā darbā pēc bērna kopšanas atvaļinājuma beigām.

  Tātad šī gada septembrī, kad mans mazais sāks apmeklēt bērnu dārzu, man būs vairāk brīva laika un es vēlos veltīt to daiļradei un skaistumam. Būšu priecīga par jūsu vēstulēm un atsauksmēm, tāpēc nekautrējaties uzrakstīt man pāris rindiņas.Flag Counter